Με αισθήματα χαράς, έχουμε την τιμή να βρίσκετε κοντά μας ο διακεκριμένος αθλητής του στίβου κ. Στέλιος Μαλακόπουλος ο οποίος κατέρριψε το Παγκόσμιο ρεκόρ στο άλμα εις μήκος με επίδοση 6,80 μέτρα.
Μήνας: Σεπτέμβριος 2022
Ανακοίνωση – Έναρξη Χορευτικού Τμήματος Ενήλικων
Αγαπητά μας μέλη,
Φίλες και Φίλοι,
όπως ήδη έχει ανακοινωθεί, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε σήμερα Σάββατο 10.09.22 και ώρα 17.00 μ.μ. την έναρξη εκμάθησης παραδοσιακών ποντιακών χορών ενήλικων του Συλλόγου μας.
Το τμήμα επιμελείται ο αγαπητός Χρήστος Στεφανίδης πρώην χορευτής του συλλόγου, πυρριχιστής και γνώστης της ποντιακής μας παράδοσης. Ευχαριστούμε τον Χρήστο για την ανταπόκριση, διάθεση και του ευχόμαστε καλή αρχή.
Πότε:
Κάθε Σάββατο
Που:
Ενορία Αγ. Ανδρέα Am Schönenkamp 1, 40599 Düsseldorf
Ώρα
17:00 μ.μ.
Ελάτε να μεγαλώσουμε ακόμη περισσότερο την όμορφη οικογένεια του Συλλόγου μας “Ο ΞΕΝΙΤΕΑΣ” Ντύσσελντορφ
Το Δ.Σ.